Hirdetés
Azt már rég tudjuk, hogy mindenki fertőzött, de mi teszi a kóborlót kóborlóvá?
2024. 01. 25. 00:00
Hirdetés
A The Walking Dead már a címéből adódóan is az élőhalottak témája körül forog. Ennek több jelentése is lehet, gondolhatunk itt a konkrét kóborlókra, akik egyetlen céllal rendelkeznek: hogy megfertőzzenek és megegyenek bárki élőt. De a The Walking Dead 5. évadában Rick kijelenti, hogy ők maguk a címben említett sétáló halottak és ez roppant találó, ugyanis minden egyes ember fertőzött, súlytól, nemtől és kortól függetlenül. De honnan ered a vírus és mi az, amit teljes bizonyossággal kijelenthetünk róla?
A vírus neve Futótűz, elsősorban levegőben terjed, de harapással, karmolással is átadható. Egy egész sornyi tünettel járhat, a láztól kezdve a hallucináción át egészen a belső vérzésig. A a gazdatest véráramába kerülve a központi idegrendszert támadja meg. A vírus két különböző esetben aktiválódik: amikor a gazdaszervezet minden életfunkciója megszűnik vagy amikor a véráramba kerül. Ha egy személy fejét (s ezzel az agyát) nem éri kritikus találat, akkor a Futótűz azonnal beindítja az agytörzset és visszahozza az elhunytat a halálból.
Bár az illető elveszti egykori valóját és egy ösztönös lénnyé válik, megőrzi a legtöbb testi funkcióját és a bomlási folyamat is lelassul. A feltámadási idő eltérhet, nagyjából 3 perc és 8 óra között mozog. Ahogy az agytörzs aktiválódik, erőszakos képek árasztják el a gazdatest elméjét. Akik erőszakos gondolatokkal és adrenalinnal haltak meg, azok rövidebb időn belül térnek vissza, mint azok, akik már teljes mértékben legyengültek. Elméletileg a nem, az életkor, a rassz és a testtömeg szintén befolyásolja a feltámadási időt.
Feltételezések szerint a Futótűz Franciaországból ered, pontosabban a Biomédicine DDMI laborjából. Kísérleti céllal hozták létre, 2010 április 15-én már a Járványügyi Központ (CDC) is tudott a létezéséről. Először a nagyon kevés feljegyzett eset miatt senki sem vette túlságosan komolyan a vírust, de egy idő után a nyilvánosság is tudomást szerzett arról, hogy egy olyan járvány terjed, mely agressziót és kannibalizmust okoz. 2010 augusztus 25-én a CDC világjárvánnyá nyilvánította a Futótűzet, rá két napra pedig már zavargások törtek ki, a modern társadalom pedig rövid idő leforgása alatt elbukott.
A legtöbb országban 24 órás szükségállapotot hirdettek, hogy megfékezzék a vírus terjedését, a hadsereg utasították, hogy evakuálják a városokat, a leghumánusabb módon végezzenek a fertőzött, de még élő emberekkel. Rögtön ezután elrendelték, az összes nagyobb város bombázását (napalmmal). De mindhiába: az élőhalottak győztek, lerohanták a védett és katonai zónákat egyaránt, szeptember 10-én a civilizált világ teljes mértékben összeomlott.
A vírust lehetetlen megelőzni, 100%-os hatékonysággal fertőz. Az átalakulás előtt álló vagy éppen zombifikálódott egyént extrém fejsérüléssel lehet megszabadítani kínjaitól és az évekig tartó oszladozástól. A karjaitól és fogaitól megszabadított kóborlók ártalmatlanná válnak, ahogyan azt Michonne-ál is láthattuk. A hordákat meg lehet téveszteni kóborlók belsőségeinek vagy éppen bőrének applikálásával, az iszonyatos bűz elnyomja a még élő emberek testszagát, de ilyenkor minden esetben halkan és lassan kell mozogni, mert az élőhalottak hallása is kifinomult.
A vírusnak nincs gyógymódja. Aktív fertőzés esetén a sugárkezelés az egyetlen megoldás, a sugárzás gyengíti a vírust és így az immunrendszer képes felvenni a harcot a Futótűzzel. Alicia Kent a vírus egyetlen ismert túlélője. Végtagi harapás esetén, akkor gyors amputációval is megfékezhető a fertőzés. Az antibiotikumok hatástalanok, különböző gyógyszerek azonban lelassíthatják a folyamatot, de 48 órán belül a fertőzött mindenképp meghal.
A Futótűznek számos változata létezik. A francia variáns például gyorsabb, agresszívabb és erőteljesebb, sőt mi több, problémamegoldó készséggel is rendelkezik. Képesek falat mászni, ajtókat nyitni és tárgyakat alkalmazni. Ezeket mászóknak nevezték el, de vannak, akik folyamatosan visszatérnek egy adott helyre, felismerik a személyeket és helyeket abból az időből, amikor még éltek, őket bolyongóknak hívjuk. A leggyakoribb variáns a lurkerek, ők mindaddig szunnyadnak, amíg egy külső hatás fel nem kelti őket. Vannak még égetők is, akiket talán meg sem kell határozni, illetve a Kóborló Király, aki több különböző élőhalottból álló szuperorganizmus.
Dióhéjban ennyit az élőhalott vírusról, ennél még sokkal több információt találhattok a The Walking Dead hivatalos wiki oldalán! Ti mit gondoltok a kóborló vírusról, szerintetek mennyire állná meg a helyét a való világban?
Hirdetés
AMCKóborlóRick GrimesRobert KirkmanThe Walking DeadVírusZombi
Képek forrása: AMC
Még nem érkezett hozzászólás.
Hirdetés